Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych
Kontrast:
A A A A
Czcionka:
A A A
Odstęp między literami:
AB AB AB
Animacje:
✘ Wyłącz

Aktualności

Przebudowa Przedzamcza - prace ruszyły!

17 listopada Muzeum Zamkowe w Malborku zorganizowało dzień mediów na zamku w związku z rozpoczęciem prac budowlanych w ramach projektu „Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych”.

Rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlano-konserwatorskie

W dniu 15.10.2021 r. podpisano umowę, której przedmiotem są roboty budowlano- konserwatorskie dla projektu „Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych” realizowanego w ramach Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.”

Nowa siedziba biblioteki muzealnej

Muzeum Zamkowe w Malborku stoi obecnie przed ogromnym wyzwaniem, w zakres którego wchodzi m.in. budowa nowej siedziby biblioteki muzealnej, realizowana w ramach projektu Przebudowy zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych finansowanego z Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014–2021 oraz budżetu państwa.

Letnia Szkoła PKN  ICOMOS

W dniach 18-20 sierpnia w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się 7. Edycja Letniej Szkoły PKN  ICOMOS. Tegoroczne spotkanie dla młodych konserwatorów i specjalistów dotyczyło „Ochrony i konserwacji zamków średniowiecznych".

Konferencja prasowa

26 lutego 2021 w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyła się konferencja prasowa on-line. Na konferencji odczytane zostało m.in. oświadczenie Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina, a założenia projektu i plany na jego realizację na spotkaniu przedstawili Dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku dr hab. Janusz Trupinda , Zastępca Dyrektora ds.  naukowo – konserwatorskich Agnieszka Kowalska i Zastępca Dyrektora ds. marketingu i administracji Beata Stawarska. Po prezentacji projektu odbyła się sesja pytań od mediów.

Wsparcie udzielone przez
Muzeum Zamkowe w Malborku
Starościńska 1
82-200 Malbork

Sekretariat
tel.: +48 55 647 08 00
tel.: +48 55 647 08 02
fax.: +48 55 647 08 03
sekretariat@zamek.malbork.pl